Ján Ševc

Ján Ševc

Voda a ryby ma priťahovali už od mala. Muškárenie a viazanie mušiek si natrvalo získalo moje srdce. Hoci je času popri štúdijnych povinnostiach stále málo, snažím sa využiť každú dostupnú chvíľku na pobyt v prírode s muškárkou v ruke, či na viazanie umelých mušiek.

Write on pondelok, 30 december 2013

Šidielka patria medzi vážky. Na rozdiel od šidiel sú menšie, majú jemnejšie telo, oba páry krídel sú približne rovnako veľké a v kľude sú zložené kolmo k hrudi vo vertikálnej polohe. Jedná sa síce o pracnejšie vzory, ale občas mám chuť sa pri zveráčiku poriadne "vyhrať"... :) 

Write on sobota, 12 marec 2011

Osy sa vo väčšom počte vyskytujú koncom leta a hlavne na jeseň. Hoci tvoria len malú časť sezónnej potravy rýb, oplatí sa mať ich napodobeninu vo svojej krabičke. Tento vzor predstavuje imitáciu osy obyčajnej (Paravespula vulgaris).

Write on sobota, 05 marec 2011

Realistická napodobenina muchy domovej (Musca domestica), zatiaľ som ju neskúšal. Možno bude nakoniec len na okrasu, ktovie. Každopádne viazať realistické vzory ma fascinuje. Jednoducho umenie napodobniť prírodu. Viazanie tejto muchy nie je náročne, len je potrebné sa s tým trošku pohrať. Originálny vzor naviazal Radoslav Kiskinov, ja som jeho materiály a postup upravil svojim možnostiam a podmienkam.

Write on piatok, 04 marec 2011

Mušky uzreli "svetlo sveta" len nedávno. Mravce majú zastúpenie v potrave pstruha potočného predovšetkým v tokoch pretekajúcich lesnatou krajinou. Predpokladám, že v malých veľkostiach ju budú s dôverou brať i lipne. Vďaka polycelónu je muška prakticky nepotopiteľná.

Write on pondelok, 28 február 2011

Mušku nemám zatiaľ odskúšanú.

Vďaka polycelónovej hrudi pláva na hladine, resp. tesne pod ňou.