Vladimir Mosny

Vladimir Mosny

Aktuálne 25 ročný, ryby chytám od detstva, k muškáreniu som sa dostal cca v trinástich, chytám aj na MP aj P a L vodách, obĺúbené vody sú VN Čierny Váh plus rieka a VN Rohožník, najradšej chytám na sucho, ale venujem sa všetkým metódam muškárenia, rád sa niečo nové naučím, alebo poradím ak bude treba...

Write on nedeľa, 02 jún 2013

Dobrá rybačka na pstruhovej či lipňovej rieke je v dnešnej dobe skôr raritou. Rýb nie je veľa a veľkostne to tiež nie je sláva. Ako štandardnou voľbou na úspešný lov sa stala francúzska nymfa, lebo veď ako sa vraví, ak je v jame 9 rýb na krátku nymfu ich vyberiem 7 a na francúza 10. Tento stav ma mimoriadne odrádza od chytania na riekach a sám na sebe vidím, že ak môžem volím spravidla stojatú vodu a na rieky chodím výrazne menej. Času je málo a tak si poriadne rozmyslím kde ku vode si pôjdem oddýchnuť, aby som si aj zachytal. Veď prechádzať sa bezducho pri vode môžem aj v Bratislave a ušetrím na cestovaní. Práve čas, ktorý teraz delím medzi ryby, priateľku a prácu ma donútil zamyslieť sa, že u starých rodičov na Záhorí som už dlho nebol a tak som sa jeden výkend rozhodol ich navštíviť. Sobotu ráno som si pobalil veci a sadol na vlak smer Záhorie. Po príchode som urobil starenke šoféra do neďalekého mesta a poobede, keď starý rodičia potrebovali oddych, som sa vybral vyskúšať riečku na ktorej som chytával už ako malý každé prázdniny.

Write on nedeľa, 02 jún 2013

Keď som bol vlani na jeseň pri vode a vyberal z krabičky strímer, aby som prehovoril aspoň jedného slušného zubáča zamyslel som sa. Z rokmi overených rôznych materiálových a farebných variantov strímrov v mojej krabici som už preskúšal všetko a s výnimkou malých dorastencov som nevedel na viacerých super miestach vyprovokovať krajšiu rybu. Minulá sezóna bola pre mňa v tomto akoby zakliata a tak som už počas nej začal uvažovať ako brnknúť na strunu zubáčom aj po inej ako vizuálnej stránke strímra.

Write on pondelok, 22 apríl 2013

Ďalší z postupov ako sa dajú robiť epoxy strimriky. Plánujem použiť na pstruhy na stojákoch.

Write on sobota, 22 december 2012

Mimoriadne jednoduchá muška ktorá perfektne pracuje a je jednou z mojich najobľúbenejšich pri love na mokro. Popri iných riekach som na ňu pochytal ryby aj na Kysuci. Vezme ju hlavne  pstruh, lipeň, jalec, plotica.

Write on štvrtok, 08 november 2012

Mierne pozmenená klasická mucha obohatená o dabing a o nožičky z rishi flex hair, ktorá patrí medzi moje najúspešnejšie hlavne pri nymfovaní na jazerách. Nazval by som ju klasikou, ktorú modernejšie varianty možno trošku vytláčajú, napriek tomu nestráca na účinnosti a osobne je to pre mňa mucha ktorá ma veľakrát zachránila. Okrem klasického bažantieho pera sa dá viazať aj z pier iných veľkých operencov. Mne osobne najviac vyhovujú modro-žltá ara, šedá volavka a čierny havran s rôznymi obmenami hlavohrude.

Write on streda, 05 september 2012

S touto muškou chytám prevažne jalce. Ak ju nechcú namastenú na sucho, pritopím ju a stahujem hore prúdom na mokro s inou ťažšou mokrou, kedy jej zvädša neodolajú. Dá sa s ňou chytať aj klasicky na mokro ak ju naviažeme na iný háčik a použijeme sliepku.

Write on streda, 05 september 2012

Jednoduchý a dobre plávajúci variant potočníka účinný hlavna na potočáka.