Tip na kapra

Sú dni kedy kapor na živočíšnu potravu kašle a s úspechmi sa hlásia klasický kaprári s lovom na položenú. Ako hlavné nástrahy väčšiny týchto rybárov býva kukurica, fúkaná kukurica či pufa. Napodobniť niečo, čo leží väčšinou staticky pri dne, alebo tesne nad je dosť zlé, vzhľadom na to, že podľa mňa sa kapor pri statickej potrave väčšinou dosť spolieha na pach.

Prvé pokusy sa niesli v znamení molitanov, nitkou vyviazané “telíčka“, silikóny , epoxidy a pod. všetko zaťažené. Na dlhom nadvezci som “muchy“ nechal vyklesať na dno a každých zhruba 5 minút ( alebo jednu červenú marlborku) som ich pritiahol asi o meter a znova nechal stáť. Tento fasa systém ma bavil necelé dva dni a na konte som mal len jedného kapra okolo 20cm ktorý zobral žltý silikón, keď som ho vyťahoval.

Ďalší z mojich pokusov bol inšpirovaný jazerným lovom dúhaka na slimáka. Chytá sa s rýchle potápavou šnúrou a nadvezcom do metra na mušku naviazanú na krivákovom hačiku 10-14, na ktorom je priviazaný pásik čierneho polycelónu za oba jeho konce, na ramienko sa nadabuje trocha čierneho CDC a slimak je hotoví. Chytá sa sťahovaním podľa dĺžky nadvezca a následným vystúpaním muchy. Ak skrátime nadvezec na pol metra, farbu polycelónu na žltú a sem tam aj vynecháme alebo nahradíme CDC. Dostaneme niečo podobné fúkanej kukurici či pufe, čo pri pomalom, ale plynulom sťahovaní cca pol metra maškrtia nielen kapry, ale aj kde tu dáky zubáčik. Prajem príjemný lov...:)

Umelá pufa

Čítať 5386 krát Naposledy zmenené štvrtok, 02 jún 2011 21:15