Wobler strímer

Podobné strimriky využívajúce lopatky už som kedysi skúšal s úspechom hlavne na ostrieže, zubáče a šťuky, avšak lopatky som si robieval sám. Ako sa ale objavujú nové a nové veci, ani som sa nespamätal a to čo som si ja robil už sa dá bežne kúpiť. Uvádzam preto pre inšpiráciu ako takýto wobler strímrik možno viazať. Chytať sa s nimi dá v závislosti od vody, no asi najlepšie mi staršie varianty fungovali na ťažkých potápavých šnúrach tesne nado dnom, kde som s nimi chytal ako s booby. Potiahol cca 30cm a nechal stúpnuť a takto opakoval. Druhý dobrý variant bol s intermediálnou šnúrou, kedy som si dal prút pod plece a oboma rukami na striedačku sťahoval skoro súvisle šnúru. Z uvedených dvoch typov som chytil na ten svetlý jednu šťučku včera a dnes sa ide okúpať aj druhý model. Pevne verim, že sa rybkám budú páčiť podobne ako staršie varianty... :)

 

Materiály:

 


háčik strímrova Hayabusha č.1/0
žlté a hnedé marabou

kristal flash hair double (Hends)

fine flash dabing yellow (Sybai)

rishi brush čierne (Thymallus)

Poperová hlavička (Starfish)

lopatka fly lipss (Brčál)
epoxi oči

sekundove lepidlo gelové

UV lepidlo (Thimallus)
vodeodolné fixki
viazacia niť

 


Postup:

  1. Uchytíme viazaciu niť, prichytíme niťou a sekundovým lepidlom lopatku v prednej časti háčika.
  2. Pri oblúčiku naviažeme 2-3 vlasy kristal hair z oboch farieb.
  3. Nad kristal hair naviažeme postupne žlté a hnedé marabou.
  4. Uchytíme rishi brush a nadabujeme teličko cca po začiatok lopatky aby nám vošla hlavička.
  5. Prekrúžkujeme telíčko rishi brushom a ukončíme.
  6. Poperovú hlavu rozrežeme zo spodnej strany asi do polovičky a nastrčíme ju zvrchu hneď nad lopatku. Aby dobre držala fixujeme ju sekundovým lepidlom.
  7. Na záver dolepíme epoxi oči, dofarbime spodok hlavičky na červeno a celú hlavičku oblejeme UV lepidlom aby sme zaliali aj škáru na spodnej strane, viac lepidla zopodu bude strimrik aj dobre vyvažovať aby makal ako má.

 

Čítať 4100 krát Naposledy zmenené sobota, 26 október 2013 21:25