Green Zoonker

Green Zoonker Green Zoonker pstruhovy strimer

Green Zoonker-pstruhový zoonker

Material:

Hačik  č.6 strímerovy

viazacia niť Kriklavo zelena

lúče z pierka zo skalpu kohúta

červenú lametku 

kriklavo zelenú mosadznu hlavičku

zlatý kružkovací drôtik

SPECTRA DUBBING FLUO YELOW-kriklavo zelení(na telíčko,aj na zahlavie)

SPECTRA DUBBING SD-čierny  (na hruď)

čierny zonkroví pásik-s ondatry 6 cm

 

Postup:

 1. Pripravíme si streamerovi háčik č.6.
  Na ramienko háčika si navlečieme kriklavo zelenú mosadznú hlavičku.
 2. Urobíme krúžkovanie z kriklavo zelenou viazacou niťou.
  Na Koniec ramienka háčika si priviažeme niekoľko lúčov s pierka zo skalpu kohúta vznikne nám chvostík. A ešte priviažeme zlatý kružkovací drôtik na uchytenie zoonkrového pásika.
 3. Potom si nadabujeme na viazacú niť kriklavo zeleni SPECTRA DUBBING FLUO YELLOW a vytvárame telíčko nie moc hrubé. Na viazacú niť si nadabujeme čierny SPECTRA DUBBING SD a vytvárame hruď.
 4. Priviažeme si štyri červene lametky tak žeby dve boli na pravo a dve naľavo. Pri upevňovaní zoonkrovéhe pásika aby nám vznikli bočne čiary čo pripomínajú krv. Ak mame pripevnene lametky tak si priviažeme čierny zonkrovi pásik.
 5. Pomocou zlatého kružkovacieho drôtika prychiťíme čierny zoonkrovy pásik pridržiavame si ho rukou a krúžkujeme zlatým drôtikom. A jak krúžkujeme tak pridržiavame si lametku a prechadzame cez ňu drôtikom kym neprídeme až ku hlavičke. Tak vzadu od hačika odstrihneme lametku tak aby nebola dlkšia ako chvostik.
 6. No ako ďalší krok urobíme golierik tam tiež použijeme kriklavo zelený SPECTRA DUBBING FLUO YELLOW. Ak to mame hotové tak ukončíme niekoľkými úzlikmy najlepšie dvoma.
 7. Ako posledný krok nalepíme 3D oči zlato žltej farbe. A zalakujeme hlavičku aby sa nám muška nerozpadla.

Využitie:

 

 

 

 

Veľmi dobrá nástraha pri love pstruhov na našich riekach. Môžeme ju použiť na začiatku pstruhovej sezóny, býva veľmi účinná a naraz nás prekvapí veľkosť pstruha, ktorý na ňu srdnato zaútočí. Chytáme pomocou potápavej alebo intermedialnej šnúry zväčša s jednou muškou na nádvezci. Lovíme s ním skákacimy pohybmi popri dne. S nadvezcom dlhým asi 1,5m.

Čítať 2970 krát Naposledy zmenené utorok, 24 január 2012 06:26
Viac z tejto kategórie: « Myši Wobler strímer »