Patentka

Patentka na zakrmovanie Patentka na zakrmovanie

Patentka spľahlivá návnada na všetky druhy rýb.

Patentka patrí medzi základnú a prirodzenú potravu kaprov, lieňov, pleskáčov, plotice a  ostatných druhov rýb. Občas, sú našou poslednou nádejou na úspech pri love. Vyskytujú sa vo farebných variantoch červená,čierna,biela. Patentky začali  využívať na kŕmenie akvaristi. Rybári, predovšetkým plavačkári, až neskôr. V revíroch jej výskyt je celoročný. Jej zber a hlavne uchovávanie je pomerne náročné.Vo veľkom je používaná v pretekárskej rybačke a pri love na feeder.

patentka_na_hku

Veľká patentka.
Z týchto lariev sa liahne pakomár dymový. Vyskytuje sa v pokojných až stojatých, miestne znečistených vodách. Veľkosť je až 20 mm používajú sa ako nástraha.
Malá patentka.
Vyskytujú sa v mirne znečistenej prúdiacej vode. Dosahujú veľkosti 5 - 8 mm.  Používajú sa ako návnada, udržiavajú ryby dlho na lovnom mieste.

Háčik pre lov patentkou má byť tenký s malým protihrotom. Patentka sa napichuje /1 i viac ks./za hlavovú časť, prípadne sa na háčik nalepuje špeciálnym lepidlom.

Veľkosť háčiku pre lov z velkou patentkou  číslo 18,pre menšie patentky háčik  20, 22, až 26-32 táto veľkosť sa používa väčšinou v  pretekoch.

patentka_na_hiku

Pri love na patentku treba dávať pozor na každý záber.


Čítať 4270 krát Naposledy zmenené nedeľa, 30 október 2011 18:20