Mladí rybári prihláste sa

Mladí rybári, vážení rodičia priatelia rybárstva. Prihláste seba, rodičia svoje deti, mladí rybári svojich kamarátov do rybárskeho krúžku.

Od začiatku kalendárneho roka 2011 sa rybársky krúžok uberal prevažne praktickým smerom, ale ešte v januári a začiatkom februára sa žiaci učili, aké sú pravidlá privlastňovania rýb, individuálnu ochranu jednotlivých druhov rýb a pravidlá lovu rýb v jednotlivých typoch vôd.

Počas polroka krúžok navštevovali skúsení rybári našej organizácie, ktorí obohatili deti v krúžku o veľmi cenné skúsenosti. V love na prívlač boli hosťami Vladimír Sloviak a Andrej Rentka. Obidvaja, každý svojim spôsobom ukázali deťom, ako sa vyrábajú rotačky a priblížili spôsob lovu a situáciu, v ktorej možno jednotlivé druhy prívlačových nástrah použiť. Venovali deťom nielen čas, ale aj niekoľko pre deti cenných rotačiek plandaviek a woblerov. Tak isto zásobili krúžok materiálom potrebným na výrobu prívlačových nástrah.

22022011

22022011003

22022011004

22022011009

     Z radov muškárov krúžok navštívili Peter Held alias CORTone, Palo Kubjatko a Ľubomír Olejko. Niektorí z nich najmä však Ľubomír Olejko navštívili krúžok niekoľkokrát a pomohli pri praktických činnostiach. Treba spomenúť aj nemalú podporu Jána Táboreckého mjiteľa firmy Thymallus Ružomberok, ktorý krúžku neraz venoval viazací materiál a iné pomôcky. Takisto treba poďakovať za podporu CVC Kysucké Nové Mesto na čele s pani riaditeľkou Mgr. Kamilou Bendovou, ktorá materiálne aj veľkou dávkou ústretovosti krúžok podporuje.

 01032011

01032011003

01032011006

P1000063

P1000065

P1000067

     Ďalším významným hosťom krúžku bol Ján Mihalda, ktorý deťom priblížil svet kapráriny a naučil ich viazať montáže na boilies. Celé dve dvojhodinovky sa venoval deťom v krúžku a prisľúbil že v budúcom roku ukáže, ako sa boilies vyrábajú. (A kto vie, možno ukáže ako vyrobiť víťazné boilies rodiny Mihaldových na Kysuckej bojli).

     V marci sa deti zúčastnili nultého ročníka Muškárskej soboty na štadióne v Kysuckom Novom Meste. Mali možnosť vyskúšať si rôzne muškárske prúty a šnúry a hlavne naviazať si mušku svojich snov. Vyrábali lury, streamery a iné muchy rôznych farieb a veľkostí o akých sa ani Adamovi Sikorovi - hosťovi Muškárskej soboty a legende poľského muškárenia ani len nesnívalo. Viac o sobote napísali CORTone a Peter Smetana. Od všetkých, či už od majiteľov predajní Starfish a Thymallus, tak aj od zástupcu firmy Vision pána Sikoru, dostali deti veľa viazacieho materiálu, aj háčikov.

P1000075

P1000081 

     V apríli v sa rámci starostlivosti o naše vody niektorí členovia detského rybárskeho krúžku zúčastnili výsadby stromčekov na odchovnom potoku. Začiatkom leta však väčšiu polovicu ich úsilia zmaril horlivý majiteľ pozemku susediaceho pri potoku. Ján Macúš a Tomáš Hruška ukázali, že sa práce neboja a dokážu urobiť pre naše potoky aj niečo navyše. Tu treba poďakovať za odbornú a materiálnu pomoc Palovi Francovi - členovi výboru našej MO.

P1000091

P1000095

P1000098 

     V polovici apríla sa deti zoznámili s jedným z najobetavejších členov našej MO Petrom Kolárikom, ktorý má na starosti predaj povolení. Tento rok deti, ktoré navštevovali krúžok, dostali povolenie za polovičnú cenu a boli oslobodené od poplatku za novoprijatého člena.

     V máji sa členovia krúžku pripravovali a zúčastnili Kaprového preteku o pohár predsedu na VN Neslušanka. Väčšia časť členov krúžku chytala kapry prvý raz v živote, čo sa odrazilo na výsledku. Oproti skúsenejším deťom a ich pomocníkom z radov rodičov sa deti chytajúce prvý krát neumiestnili na prvých priečkach. Bolo veľmi technicky náročné pre vedúceho, aby sám flexibilne menil taktiku podľa meniacich sa poveternostných podmienok a všetkým deťom v krúžku preväzoval montáže nanovo. Je to však výzva, aby sa v budúcom roku lepšie pripravili a boli viac samostatní.

P1000229

P1000230

P1000231

P1000232

P1000233

P1000234

P1000235

P1000236P1000237

P1000239

     Nasledovali 2 týždne príprav, tréningy nahadzovania a výroba nástrah na nultý ročník preteku v love na umelé nástrahy Ochodnický rybárik. Ako názov predpovedá konal sa na VN Ochodnica a všetci členovia krúžku si dobre zachytali. Každý pretekár mal svojho rozhodcu – pomocníka, ktorý rybu podobral a zmeral. Rozdali sa hodnotné ceny a deti mali na tento pretek veľa príjemných spomienok. Viac informácii o Ochodnickom rybárikovi nájdete v tomto článku.

IMG_0214 

     Poslednou akciou rybárskeho krúžku, kde sa zúčastnili takmer všetci členovia bolo sústredenie na VN Nesluša, ktoré sa konalo na konci júna v spolupráci s Centom voľného času. Ubytovanie zdarma poskytla naša MO v našom útulnom a vynovenom okáli. Vynikajúcou stravou a ešte príjemnejšou spoločnosťou nás poctili pani učiteľky z Centra voľného času v Kysuckom Novom Meste Danka Kafčáková a Janka Pavlusíková. Bez nich by bol vedúci krúžku z toľkými deťmi úplne stratený. Chytalo sa takmer bez prestávky až do neskorých večerných hodín počas celého sústredenia. Medzi úlovkami prevažoval pleskáč z ktorého mali mladí rybári a rybárka najväčšiu radosť - podaktorí pochytali nad 20 rýb denne. Kapra sa však uloviť nepodarilo. Zásadnou pomocou pri zvládnutí takého počtu mladých rybárov, ktorí ešte nenadobudli všetky potrebné zručnosti, boli pre vedúceho Milan Stuchlík, Miro Mravec, ktorý si kôli deťom po veľmi krátkej noci privstal aby im ukázal ako loviť dravce, najviac však Vlado Sloviak, ktorý aj napriek pracovným povinnostiam trávil s deťmi takmer celý čas sústredenia. Na konci deti dostali ceny za najúspešnejšieho lovca a za najlepšie správanie sa na sústredení. Počas sústredenia sa uskutočnilo aj stretnutie pretekárov a členov výboru, ktorí vypracovali návrh zmeny vyhlášky a zákona o rybárstve za našu organizáciu.

P1000300

P1000303

P1000304

P1000306

P1000309

P1000310

P1000311 

     Cez letné prázdniny sa okrem sporadických rybačiek na Kysuci, členovia rybárskeho krúžku zúčastnili zarybnenia Kysuce Hlavátkou podunajskou. Informácie o priebehu krúžku v prvom polroku 2010/2011 nájdete v článku Rybársky krúžok veselo pokračuje.

     V ďalšom roku bude krúžok pokračovať v tomto trende naďalej. Je v pláne zapojiť sa do súťaže hospodára o najlepšiu kaskádu na chovnom potoku, zúčastňovať sa viac na zarybnení a výlovoch a očakáva návštevu hlavného hospodára. Miestna organizácia prisľúbila darček pod vianočný stromček a pstruhové povolenie za 5€ pre členov krúžku, ktorí krúžok navštevujú pravidelne. Mladí rybári, prihláste sa kedykoľvek buď prostredníctvom emailu, elektronickej prihlášky alebo osobne v Centre voľného času v Kysuckom Novom Meste.

Petrov zdar

Dušan Jaššo

 

Лучше договорись "Из чего же из чего же из чего же сделаны наши мальчишки" с Камнем, прежде чем мы "Артикуляционно-пальчиковая гимнастика Комплекс упр." попытаемся советовать королю Ги.

У "Страдания юного Вертера" каждой в руке было по три "Нива ВАЗ 21213 и его модификации" кожаных мячика, набитых опилками и перетянутых "Женщинам до и после 30 10 заповедей вашего здоровья" бечевкой.

Она совершенно упустила из виду "Таэквон-до WTF" этот вопрос.

Он выключил "Шолохов Тихий Дон" фонарь, отполз на твердую землю, перекатился на "Несчастливой любви не бывает" спину и сел.

Шар вспыхивал "Задачник по аудиту" у него над головой серебристыми и "Все про Ваш мобильный телефон Кн.2" бронзовыми бликами.

Всего лишь через несколько кварталов отсюда, на пьяцца Синьориа,-ответил хозяин.

Тут "какие проценты по автокредиту" все гораздо сложнее, Джей, ответил Медный Бабуин, и впервые "Массажики-сказки и веселые раскраски" за время знакомства с ним Джей услышал в голосе "Записная книжка Муми-Тролли" поезда грусть.

При этих словах он "Семь духовных законов йоги" многозначительно взглянул на тело Ринггольда, лежавшее на опушке "Япон. числ. головоломки Судоку Времяубивалка 1" леса.

К счастью, он успел заметить "Том Сойер. Уровень 3. 1900 слов с переводом" серебристое свечение жидкости в реторте еще до того, как раствор "Уголовное право Общая часть Учебник" неожиданно приобрел чернильно-черный цвет.

Но, наконец "Очаровательная наставница" увидел тусклый глаз на раздавленной и "Кудеяр Аленький цветочек" неподвижной голове.

Затем он расставил стоявшую в беспорядке мебель, навел порядок, "Литература 10 кл. И.С. Тургенев А.Н. Островский..." выбросил в окна мусор.

Паттерсон ударилась о стену, развернулась и.

Čítať 2551 krát Naposledy zmenené streda, 03 júl 2013 11:05