Fish Skull - Hlavičky na strímre

V dnešnom muškárskom svete sa stále objavujú nové a nové veci a často sú o nich jediné informácie tie, ktoré uvádza predajca a tie nie vždy opisujú prax od vody. Nakoľko bola dlhá zima, na internete som sa stretol s nejednou takouto drobnosťou. Z toho čo som našiel, ma asi najviac zaujali hlavičky na strímre s názvom Fish Skull. V hlave sa mi hneď premietli strímriky na ktorých by som si ich vedel predstaviť. Tak som hľadal ako Fish Skull zohnať a z viacerých možností, ktoré som vtedy našiel, som sa rozhodol osloviť kamaráta Seka, či by mi nejaké z USA neposlal. Ochotne mi okamžite vyhovel, čím sa mu chcem ešte raz poďakovť aj v tomto článočku.

Aby som bližšie opísal o čo sa vlastne jedná. Fish Skull sú kovové hlavičky vyrábané v USA, ktoré sa na strímer upevňujú až po doviazaní strímra a to tak, že sa epoxidom, alebo sekundovým lepidlom dolepia cez očko háčika. Podľa toho ako chceme aby strímer pracoval, môžeme hlavičku dolepiť s ťažiskom hore, či dole. V podstate sa dá na klasický strímrový hák alebo kaprový hák urobiť strimer, ktorý pracuje s hrotom nahor ako je to u jigov, alebo naopak. Keď dolepíme hlavičku, následne na ňu dolepíme epoxidové oči, ktoré sú súčasťou balenia, ja som sa však zo skúseností rozhodol dolepovať väčšie. Fish Skull sa vyrába v štyroch veľkostiach (small(10ks/bal), small-medium(8ks/bal), medium(8ks/bal), large(6ks/bal)) a ja som sa po rade kamaráta Seka rozhodol pre skúšku veľkosti small, nakoľko som mal v pláne hádzať prevažne 6/7 prútom a musím uznať, že táto veľkosť bohate stačí. Bližšie popísanie veľkosti v súvislosti s veľkosťou háčikov je rozobrané na stránke o Fish Skull, ktorú uvediem na záver. Farebne sa Fish Skull vyrába v 7 variantoch a to blue baitfish, tan baitfish, silver baitfish, golden charterouse, dark grey, pink pearl a coppertone(zobrazené na obrázku). Ja som sa rozhodol skúsiť varianty silver baitfish, golden charterouse a coppertone.

Keď už mi Fish Skull ležali doma na stole bolo treba len začať viazať. Na stránke s Fish Skull som tiež našiel dáku inšpiráciu a tak boli po chvíľke na svete prvé strímre s týmto doplnkom. Snažil som sa hlavne o viazanie strímrov na lov dravcov na mimo pstruhových vodách, no nedalo mi neskúsiť nejaký ten kúsok aj na pstrúžiky.

Čierne Fish Skull strimre

Bielo-strakaté Fish Skull strimre

Biele Fish Skull strimre

Žlté Fish Skull strimre

Fish Skull

Nakoľko sa práve začali loviť na mimo pstruhovkách dravce, boli v posledných dňoch neustále nasadené a skúšané na viacerých vodách. Poznatky z lovu by som rozdelil na lov na rieke(tečúcej vode) a stojatej vode.

Prvé dni testovania prebehli na malých nádržiach a ikeď spočiatku zubáče nereagovali, o to viac sa tešili priazni šťúk. Až som bol prekvapený, že šťuky veľmi dobre brali nástrahy, ktorých veľkosť nedosahovala ani polovíčku tej čo bežne používam. Posledné svitanie však ani zubáče nenechali Fish Skul na pokoji a nejaké sa podarili lapiť. V hĺbkach do 2 metrov som si bohate vystačil s pomalým sťahovaním na plávajúcej a rýchlejším na intermediálnej šnúre. Potapivé šnúry by som pri použití Fish Skull na stojatej vode doporučil pri minimálnej hĺbke 3 metre a viac.

Šťuka Fish Skull strímer

Po dňovej pauze na pstruhovke, som sa vybral na krátku jednovečerovú skúšku na rieku Moravu. Tak ako som čakal, v prúde tieto strímre pracovali ešte lepšie a zubáče a ostrieže ich pekne atakovali. Nebolo treba ani nejaké veľké sťahovanie, stačilo sa postaviť nad jamu a len so strímrom poskakovať nad dnom, poťahovaním a púšťaním šnúry. Zvyšok pohybu už robilo Fish Skull.

Zubáč Fish Skull strímer

Aby som to teda trošku zhrnul, po pár dňoch testovania môžem tento výrobok aj napriek vyššej cene doporučiť, zvlášť pre vhodne riešené rozloženie zaťaženia, ktoré strímru dáva jedinečný pohyb. Netreba ich mať plnú krabicu, ale zopár takýchto strímrikov sa iste hodí.:)

Na záver zopár linkov, ktoré som ohľadom Fish Skull našiel:

http://flymenfishingcompany.org/products/fish-skull/

najblizsie Čechy...:)

http://www.ubrcala.com/muskareni/eshop/21-1-Fish-Skull

http://www.fmfly.net/eshop/search.php?search_query=fish+skull&submit_search=Hledat

Čítať 8769 krát Naposledy zmenené štvrtok, 07 november 2013 02:30