Ochodnický rybárik 2011 - nultý ročník

V jedno krásne sobotné dopoludnie 21.5.2011 sa na Ochodnickej priehradke miestnymi nazývanej Marakana (lososový - pstruhový revír Ochodničanka 3-2560-4-1), konal nultý ročník detského rybárskeho preteku Ochodnický rybárik.

Prípravy trvali niekoľko týždňov a hodnotné ceny od všetkých oslovených sponzorov predznamenávali napínavý pretek, ktorý v mladých rybároch prebudí súťaživého ducha. Súťažilo dvanásť pretekárov a jedna pretekárka. Bolo povolené ponechať si dva kusy pstruha dúhového inak poväčšine sa pretek uberal spôsobom chyť a pusť. Hlavný hospodár našej organizácie Igor Macúš, včas zabezpečil kvalitnú násadu pstruha dúhového, ktorý v niektorých prípadoch dosahoval 48 cm. Registrácia pretekárov prebehla medzi 7:00 do 8:00 hodinou a bola podmienená pravidelnou účasťou pretekára na rybárskom krúžku v uplynulom školskom roku. Štart bol poznamenaný neskorým príchodom niektorých pretekárov, ktorým na poslednú chvíľu robil taxikára vedúci krúžku. Pretek začal 8:15 lovom na umelú mušku. Niektorí skúsenejší pretekári nemali problém nahodiť aj viac ako 20 metrov iní potrebovali pomoc rozhodcu. Podmienkou bolo že zaseknúť a zdolať rybu musí pretekár sám bez akejkoľvek pomoci. Podobral a zmeral rybu rozhodca aby predovšetkým pri najmladších pretekároch nedochádzalo k poškodeniu pustenej ryby. O 9:30 začalo druhé kolo preteku lovom na prívlač. V nahadzovaní boli pretekári už zručnejší ale ryba sa už medzitým presunula na opačnú stranu jazierka. Blížiacim sa poludním bolo čoraz ťažšie uloviť rybu z pretekárskeho stanoviska. Úspechom bolo že všetky deti, aj keď podaktorí až po preteku, ulovili rybu. V celkovom hodnotení bolo ulovených 40 rýb. Najväčšiu rybu a to pstruha dúhového 48 cm ulovil víťaz preteku Tomáš Olejko.

Umiestnenie pretekárov:

 1. Olejko Tomáš 5 bodov
 2. Smetana Erik 5 bodov - najmladší pretekár s rovnakým počtom bodov, rozhodla najväčšia ryba
 3. Zacher Martin 6 bodov
 4. Barčík Tomáš 12 bodov
 5. Mihalda Filip 14 bodov
 6. Hruška Tomáš 16 bodov
 7. Jaššová Nikola18 bodov
 8. Králik Daniel 19 bodov
 9. Macúš Ján 19 bodov
 10. Mihalda Maťo 20 bodov
 11. Fridrich Ján 21 bodov
 12. Fech Jakub 26 bodov
 13. Fecenko Samuel 26 bodov

IMG_0214

Po preteku smeli mladí rybári pokračovať v love do 11.30 Potom malo nasledovať vyhlásenie výsledkov. To sa posunulo o dobrú polhodinku pretože sa spustil silný lejak. Ten však nezachmúril rozjasané tváre oceňovaných detí. Hodnota cien sa vyšplhala približne na 800 € a hlavným sponzorom preteku bol Peter Smetana ktorý deťom venoval 5 muškárskych šnúr s navijakmi a tri prúty. Prút taktiež venoval aj Peter Detko. Sponzorsky sa na preteku podieľali firmy: Rybárske centrum Riverland – Žilina, Starfish – Liptovský Mikuláš, Rybárske Potreby Jankech - Žilina, Thymallus - Ružomberok. Sponzorsky prispela aj MO SRZ Kysucké Nové Mesto. Veľké poďakovanie patrí rozhodcom Petrovi Kubincovi, Jurajovi Jaššovi, Ľubomírovi Olejkovi, Milanovi Stuchlíkovi, Michalovi Ivánkovi – ktorý je mimochodom autorom názvu a prvotného nápadu loga preteku, Jaroslavovi Šimurdovi, Albínovi Kojšovi, Jankovi Mihaldovi, Vladimírovi Sloviakovi, Zdenovi Smetanovi, Mariánovi Smetanovi a Miroslavovi Svčkovi, ktorí venovali našim deťom sobotné dopoludnie a bez ktorých by takýto pretek nemohol prebehnúť. Mnohí z nich požičali svoje prúty, rozdali muchy aj rotačky a počas preteku organizačne ale hlavne individuálnou pomocou každému z účastníkov prispeli k bezproblémovému priebehu. Veľké poďakovanie patrí aj Róbertovi Fulekovi, ktorý bez nároku na honorár vytvoril prekrásne logo preteku. Takisto mediálnemu partnerovi www.srzkysuca.sk na čele s adminom Ivanom Martiškom, ktorý spropagoval pretek na internete. Fotografie a krásne video pripravil Dominik Smetana. Najväčšie poďakovanie však patrí Petrovi Smetanovi, ktorý okrem sponzorstva a prípravy občerstvenia v podobe opekačky, predovšetkým organizačne spolu so synom Mariánom zastrešil celý pretek. Skúsenosti v tejto oblasti dal preteku profesionálny šat a deti mali pocit akoby sa ocitli na celoslovenskom preteku dospelých.

Najväčším prínosom preteku bolo, že každý z pretekárov zažil pocit aké to je zaseknúť a zdolať rybu, čo motivačne zapôsobilo nielen na samotných pretekárov ale aj na ich kamarátov, ktorí sa plánujú prihlásiť po prázdninách do rybárskeho krúžku.

Čítať 4122 krát Naposledy zmenené utorok, 19 júl 2011 08:32